Porady jubilerskie

Topaz


Topaz mówi się, że kamień ten jest przeznaczony przywódcom, prawnikom, dziennikarzom. Jest to uwodzicielski kamień szlachetny, posiadający ujmujący, uroczy i niezwykle niebanalny kolor- występuje w wielu kolorach, jednak najbardziej pożądanym i niezwykle rzadko występujący w przyrodzie jest topaz w błękitnym, niebieskim odcieniu.

TOPAZ  mówi się, że kamień ten jest przeznaczony przywódcom, prawnikom, dziennikarzom. Jest to uwodzicielski kamień szlachetny, posiadający ujmujący, uroczy i niezwykle niebanalny kolor- występuje w wielu kolorach, jednak najbardziej pożądanym i niezwykle rzadko występujący w przyrodzie jest topaz w błękitnym, niebieskim odcieniu. Można uzyskać ten kolor w wyniku intensywnego podgrzewania lub napromieniowania. Intensywność niebieskiej barwy zależy od ilości znajdujących się w kamieniach pierwiastków chromu, tytanu, wanadu, a przede wszystkim żelaza. Mówi się, że topaz jest kamieniem, który przypisuje się głównie osobom spod znaku Bliźniąt, ale także StrzelcaSkorpionaWagiPanny i Lwa- to im właśnie będzie ten kamień przynosić największe szczęście. Ale topaz to także minerał osób, które urodziły się w środę, a także to kamień listopad

 Pierścionek ze złota 14K z topazem zaręczynowy wzór pierścionka

Topaz to mistyczny kamień, posiadający niewiarygodną moc, potrafi uduchowić, rozwijać wewnętrzną stronę ludzkiej natury, ciało i umysł każdego. Pomaga także w pokonywaniu wszelkich problemów, napotykanych trudności, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, pozwalającym wyzbyć się złych myśli. Również medycyna korzysta z niepodważalnych właściwości topazu, który bez wątpienia pomaga w leczeniu silnych stanów depresyjnych, zmęczenia, przesilenia i wyczerpania organizmu. Osoby posiadające nadciśnienie powinny posiadać w swojej kolekcji topaz i nosić go blisko ciała, ponieważ obniża on ciśnienie krwi, leczy dolegliwości przewodu pokarmowego, koi bóle głowy i silne migreny.

Komplet biżuterii srebrnej kamień topaz kolczyki srebrne i wisiorek na łańcuszek