Porady jubilerskie

Jaki kamień powinien znaleźć się w pierścionku?


Rzadko zdarza się tak, aby mężczyzna od początku wiedział, jaki pierścionek wybrać dla swojej partnerki. Z reguły panowie mają wątpliwości, dylematy, rozterki co do wyboru zaręczynowej biżuterii. Nic dziwnego, każdy mężczyzna chce, aby jego wybór był wyjątkowy, idealny, ponadczasowy i sprawił, że jego wybranka będzie usatysfakcjonowana i szczęśliwa. Na przestrzeni lat zmieniał się gust zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Rzadko zdarza się tak, aby mężczyzna od początku wiedział, jaki pierścionek wybrać dla swojej partnerki. Z reguły panowie mają wątpliwości, dylematy, rozterki co do wyboru zaręczynowej biżuterii. Nic dziwnego, każdy mężczyzna chce, aby jego wybór był wyjątkowy, idealny, ponadczasowy i sprawił, że jego wybranka będzie usatysfakcjonowana i szczęśliwa. Na przestrzeni lat zmieniał się gust zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Pierścionek zaręczynowy złoty 14K 0.585

 

Jeśli przyszły narzeczony zdecydował już, z jakiego kruszcu będzie zaręczynowy klejnot, który zakupi, to jest to dopiero początek góry lodowej, z którą należy się zmierzyć. Pozostaje jeszcze fason i kamień tejże biżuterii, którą będzie nosić na swym palcu przyszła narzeczona. Obecnie istnieje przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien posiadać brylant- jeden z najdroższych kamieni szlachetnych. Skąd to przekonanie? Z pewnością wpływ na to ma moda, która kształtuje ogólne przekonanie, że to właśnie brylant jest tym, czego potrzebuje ukochana, także romantyczne filmy, w których zawsze kobieta na swym serdecznym palcu nosi pierścionek z brylantem- i to im większy, tym lepszy. Zdarza się, że mężczyźni zapożyczają się, zaciągają kredyty w banku, aby dogodzić swej przyszłej żonie, kupić jej to, co wydaje się i być najlepsze. Ale czy rzeczywiście najlepsze? Czy zastanawiacie się Panowie, czy kobieta rzeczywiście tego oczekuje? Czy brylant w pierścionku jest dla niej priorytetem? Przecież jeśli naprawdę kocha, będzie dla niej istotne, od kogo go dostaje i w jakich okolicznościach, a nie ile karatów posiada i ile kosztuje. Czasem ,kobieta zamiast brylantu może wolałaby, żeby w jej biżuterii połyskiwał rubin- również bardzo kosztowny kamień szlachetny, szafir, szmaragd albo po prostu wystarczy jej cyrkonia, która wizerunkiem niczym nie różni się od brylantu.

Pamiętaj mężczyzno- nie warto kupować czegoś, co może niekoniecznie jest na twoją kieszeń, weź pod uwagę swoje możliwości finansowe oraz przede wszystkim fakt, czy twoja kobieta oczekuje od Ciebie pierścionka z brylantem. Może dla niej ważne jest to, że dostanie go właśnie od Ciebie?

 

ZŁOTE PIERŚCIONKI         ZARĘCZYNOWE PIERŚCIONKI        ZŁOTO 14K PIERŚCIONKI         SZAFIR         RUBIN