Porady jubilerskie

Znaczenie kamieni szlachetnych


Znaczenie kamieni szlachetnych a osobowość narzeczonej. Czyli jaki dobrać odpowiedni kamień szlachetny do charakteru ukochanej...

Kamienie szlachetne są piękne, wytworne, niezwykle eleganckie, szykowne. Każda kobieta z pewnością posiada w swoich biżuteryjnych zbiorach kamienie szlachetne, bo stanowią one doskonały dodatek do wszystkiego, co nas otacza: stroju, humoru, charakteru, temperamentu, ale?

Od wielu lat wiadomo, że kamienie szlachetne oprócz oczywistej ozdoby posiadają jeszcze inne właściwości, przypisuje się im różne znaczenia. Wierzy się, że kamienie szlachetne mają wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, posiadają moc, pozytywną energię wysyłaną przez nie, wiele potrafią o nas powiedzieć.

W astrologii i wróżbiarstwie uważa się, że posiadanie, noszenie przy sobie kamieni szlachetnych w postaci pierścionków, naszyjników, kolczyków czy bransoletek pozwala leczyć różne choroby, pomaga w miłości, życiowych problemach, pozwala uzyskać powodzenie nie tylko w uczuciach, ale także w interesach.

 

BRYLANT

To z pewnością jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, który bez wątpienia cieszy się największą popularnością, bowiem jest symbolem wiecznej, prawdziwej i nigdy nieustającej miłości. Posiadacz brylantu jest człowiekiem perfekcyjnym i niezniszczalnym. Brylant, ten niezwykły, wręcz mistyczny, szlachetny i drogocenny kamień posiada także ogromne właściwości. Bez wątpienia pomaga w umacnianiu związków partnerskich i daje niezwykłą siłę jego właścicielowi. Brylant to oszlifowany w odpowiedni sposób diament, który charakteryzuje się przepięknym, bajecznym blaskiem i niepowtarzalną wprost grą barw.

pierścionek zaręczynowy z brylantem

pierścionki zaręczynowe z brylantem >>

 

CYRKONIA

To idealny odpowiednik, imitacja brylantu, jest bowiem do niego bardzo podobna i często nie sposób jej odróżnić od drogocennego diamentu, choć cyrkonie posiadają zdecydowanie większy blask. Najczęściej kamień ten jest bezbarwny, ale występuje również w innych kolorach. Cyrkonia nie jest kamieniem naturalnie występującym w przyrodzie, ale jest sztucznie wytwarzana. Kiedy ten cudny syntetyczny kamień zostaje oprawiony w złoto bądź srebro jego wartość wzrasta i stanowi on zawsze przepiękną, dającą niewiarygodny blask ozdobę.

pierścionek zaręczynowy z cyrkonią

pierścionki zaręczynowe z cyrkonią >>

AGAT

To wspaniały kamień powstały z wulkanicznej lawy. Tworzy się w procesie zastygania wypływającej z wulkany lawy. Może stanowić znakomity amulet dla ludzi szczególnie spod znaku Bliźniąt i Panny. Od wieków uznawany jest za minerał obdarzony magiczną mocą. Uzdrawia i chroni duszę i ciało posiadacza. Dzięki niemu pozbywamy się problemów oraz trosk, często też leczymy się z depresji. Gama barw tegoż kamienia jest różnorodna i każdy kolor ma inne znaczenie, odgrywa istotną rolę.

Jeśli chcesz osiągnąć powodzenie w miłości, musisz zaopatrzyć się w agat o różowej barwie z białymi smugami.

Dla rolników, sadowników i ogrodników przeznaczony jest zielony agat w żółte plamki.

Osoby pragnące posiąść życiową mądrość powinny zaopatrzyć się w agat tzw. "Kocie oko".

Bez pomocy tego kamienia nie pozostają także biznesmeni, bowiem agat imitujący swą barwą lwią skórę zapewnia powodzenie w interesach, zawsze przynosi zwycięstwo.

 

AMETYST

To kamień przeznaczony dla osób spod znaku Barana, Bliźniąt, Strzelca, a także Ryb. Uważany jest za harmonijny kamień, który zawsze pomaga uzyskać duchową równowagę osobom, które w szczególny sposób podatne są na stres, daje możliwość odnawiania spokoju. Kryształ ten może wspomagać w pokonywaniu, uwalnianiu się od wszelkiego rodzaju uzależnień, a w szczególności od nadużywania alkoholu. Pomocny również staje się, kiedy potrzebujemy się skoncentrować, pod wpływem niego nasz umysł zaczyna pracować na wysokich intelektualnych obrotach, co zdecydowanie przyspiesza proces nauki. Ma także magiczne, uspokajające działanie, niweluje nasz stres, a także wszelkie bóle- zwłaszcza głowy.

 

RUBIN

Przepiękny szlachetny kamień o cudownej, głębokiej czerwonej barwie, co zdecydowanie ma związek z jego magiczną siłą, która wiąże się z głębokimi uczuciami. Ten iście królewski kamień jest przede wszystkim symbolem wielkiej, nieograniczonej, energetyzującej namiętności, prawdziwej, czystej, trwałej miłości. Jest to bardzo ciekawe, gdyż kamień ten stawia znak równości ,pomiędzy erotyzmem, sexem, a prawdziwym uczuciem miłości. Działanie tegoż szlachetnego kamienia jest ściśle związane z jego kolorem, gdyż siła jego potrafi wspomóc słabe serce, ale również pozbywa się wszelkiego rodzaju bóli menstruacyjnych, zakażeń, zabija gorączkę i leczy krążeniowe dolegliwości. Może stanowić idealny talizman, który zawsze będzie przynosił szczęście i bronił przed złymi mocami. Rubin bez wątpienia można określić jako króla wręcz Boga wszystkich klejnotów. Wierzy się, że rubin posiada tak niewyobrażalną energię, że jest w stanie przedłużyć  życie człowieka do maximum. W szczególności rubin przypisuje się takim znakom zodiaku jak: Lew, Baran, Skorpion.

pierścionek zaręczynowy z rubinem

pierścionki zaręczynowe z rubinem >>

SZAFIR

To kamień, który w wielu swoich odcieniach niebieskiego i błękitu posiada ogromne pokłady mądrości i jest ?wszechwiedzącym? kamieniem. Jest doskonałym symbolem nieskończoności, nieśmiertelności- opóźnia procesy starzenia się nie tylko ciała, ale także ducha. Osoby cierpiące na bezsenność powinny posiadać w swojej biżuterii szafir, bowiem on łagodzi stany lękowe, podwyższonej nerwowości, a także braku snu. Niewątpliwie wyzwala niewiarygodną moc, gdyż wspiera w niwelowaniu wszelkich zaburzeń psychicznych. Ludzie, którzy wybierają szafir na swój amulet, posiadają wspaniały związek oparty na zasadach partnerskich i wzajemnym zaufaniu.

Ten czarodziejski kamień może być najlepszym przyjacielem dla ludzi darzących się gorącym uczuciem, zakochanych, miłujących się. Oprócz wielu swoich niebieskich odcieni, które powinny posiadać osoby szczególnie spod znaku: Ryb i Strzelca szafir występuje także w kolorach: żółtym- najodpowiedniejszym dla Wagi, Bliźniąt i Panny, ale również pomarańczowym- specjalnym kolorze dla znaku Byka. Szafiry we wszystkich kolorach przecudnie prezentują się oprawione w żółte, białe złoto bądź srebro. Są doskonałą dekoracją wszelkich pierścionków, wisiorków, kolczyków, a także bransoletek.

Szafiry idealnie komponują się z każdym strojem i są idealne na każdą okazję. Jest bardzo eleganckim i ekskluzywnym kamieniem, który nosili wielcy tego świata. Zdecyduj się na odpowiedni dla siebie kamień zaklęty w przepiękną biżuterię, dopełnij swoje życie.

pierścionek zaręczynowy z szafirem

pierścionki zaręczynowe z szafirem >>

TOPAZ

Mówi się, że kamień ten jest przeznaczony przywódcom, prawnikom, dziennikarzom. Jest to uwodzicielski kamień szlachetny, posiadający ujmujący, uroczy i niezwykle niebanalny kolor- występuje w wielu kolorach, jednak najbardziej pożądanym i niezwykle rzadko występujący w przyrodzie jest topaz w błękitnym, niebieskim odcieniu. Można uzyskać ten kolor w wyniku intensywnego podgrzewania lub napromieniowania. Intensywność niebieskiej barwy zależy od ilości znajdujących się w kamieniach pierwiastków chromu, tytanu, wanadu, a przede wszystkim żelaza. Mówi się, że topaz jest kamieniem, który przypisuje się głównie osobom spod znaku Bliźniąt, ale także Strzelca, Skorpiona, Wagi, Panny i Lwa- to im właśnie będzie ten kamień przynosić największe szczęście. Ale topaz to także minerał osób, które urodziły się w środę, a także to kamień listopada. Topaz to mistyczny kamień, posiadający niewiarygodną moc, potrafi uduchowić, rozwijać wewnętrzną stronę ludzkiej natury, ciało i umysł każdego. Pomaga także w pokonywaniu wszelkich problemów, napotykanych trudności, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, pozwalającym wyzbyć się złych myśli. Również medycyna korzysta z niepodważalnych właściwości topazu, który bez wątpienia pomaga w leczeniu silnych stanów depresyjnych, zmęczenia, przesilenia i wyczerpania organizmu. Osoby posiadające nadciśnienie powinny posiadać w swojej kolekcji topaz i nosić go blisko ciała, ponieważ obniża on ciśnienie krwi, leczy dolegliwości przewodu pokarmowego, koi bóle głowy i silne migreny.

złoty pierścionek z topazem

pierścionki zaręczynowe z topazem >>

TURKUS

Ten kamień zawsze i wszędzie otoczy swojego posiadacza opieką, ochroni przed czyhającymi nieszczęściami, zwłaszcza pomocny może być dla aktywnych kierowców, u których wzmaga szybkość w działaniu i strzeże przed wypadkami i kraksami drogowymi. Może także wspaniale służyć rodzinnemu ciepłu, szczęściu i obfitości. Turkus to przepiękny kamień o niebieskiej barwie, będący łącznikiem przyjaźni, nadaje trwałości wielu związkom, szczególnie przychylny jest dzieciom, młodym małżonkom, a w szczególności dziewicom. Turkus jest niesamowitym kamieniem, niezwykle urokliwym, czarującym, dlatego może jest symbolem piękna i urody. Swoją ogromną siłą i mocą potrafi pochłaniać zgromadzoną negatywną energię. Zwłaszcza pomocny taje się wtedy, kiedy znajduje się w pobliżu naszego radość, spokój, harmonię, jest przyjaznym kamieniem.


CYTRYN

Bez wątpienia trzeba rzec, że cytryn to kamień, z którego bije, emanuje niebywale pozytywna energia, która nie tylko pomaga uzdrowić ciało ludzkie, ale również i jego ducha. Jednym z takich cudownych kamieni jest cytryn-  talizman, który oprawiony w złoto lub srebro stanowi idealną biżuterię dla każdej kobiety, ale w szczególności jest przeznaczony dla osób spod znaku: Bliźniąt, Wodnika, Panny i Lwa.

Cytryn to przepiękny kamień, rzadki minerał-  swą nazwę zawdzięcza swojej przecudnej żółtej barwie, która jest wynikiem zawartości w jego budowie wodorotlenku żelaza. Jest niezwykle kruchym kamieniem. Jest on niezwykle cenionym minerałem w jubilerstwie, stanowi też cenny nabytek dla kolekcjonerów. Zaopatrują się w niego również ludzie, którzy wierzą w uzdrawiającą moc medycyny niekonwencjonalnej, bowiem posiada on wiele właściwości, które pomagają w różnorodnych dolegliwościach. Już sam kolor tegoż kamienia: żółty- słoneczny sprawia, że na każdej twarzy pojawia się uśmiech, dlatego jest to minerał związany z optymizmem, szczęściem, radością. Na pewno pomaga w niwelowaniu wszelkiego rodzaju stanów depresyjnych, lęków, wszelkich odmian strachów, lęków i niepokojów. Zatem osoby, które tracą wiarę w siebie powinny zawsze nosić przy sobie cytryn, bo on wzmaga pewność i wiarę w siebie. Ludzie wierzący w magiczną moc kamieni i posiadający w swojej kolekcji ten minerał potrafią usłyszeć i odpowiednio odczytać głosy intuicji, które podpowiadają, jak żyć, jak okiełznać emocje, zapanować nad swym życiem w taki sposób, aby popełniać w nim mniej błędów. W cytryn powinni się także koniecznie zaopatrzyć uczniowie i studenci, gdyż minerał ten wspomaga koncentrację i przyspiesza naukę. Cytryn pomoże ci także jeśli masz kłopoty z trzustką- występuje osłabienie jej czynności, chorujesz na cukrzycę, jeśli masz kłopoty z pamięcią, która często cię zawodzi lub astma nie daje ci żyć, a dolegliwości żołądkowe uprzykrzają ci funkcjonowanie- wtedy cytryn noś w swoich kolczykach, bransoletce, wisiorku albo pierścionku. Kobiety posiadające problemy skórne  , cierpiące na często pojawiające się wypryski na twarzy i ciele powinny również spróbować zainwestować w cytryn, który sprzyja kuracjom nawet w tego typu dolegliwościach. Cytryny zaklęte w biżuterię przepięknie odbijają światło i wspaniale błyszczą.  

Zobacz także pozostałe pierścionki zaręczynowe

Zobacz podobne