Porady jubilerskie

Pierścionek zaręczynowy - z jakiego kruszcu?


Jak wiemy pierścionek zaręczynowy jest jednym z najistotniejszych elementów oświadczyn, gdyż ten klejnot będzie noszony przez wybrankę serca mężczyzny już zawsze i zawsze również będzie przypominał kobiecie o dniu zaręczyn, a także będzie symbolem wiecznej miłości i oddania partnera.

Z jakiego kruszcu powinien być pierścionek zaręczynowy?

Jak wiemy pierścionek zaręczynowy jest jednym z najistotniejszych elementów oświadczyn, gdyż ten klejnot będzie noszony przez wybrankę serca mężczyzny już zawsze i zawsze również będzie przypominał kobiecie o dniu zaręczyn, a także będzie symbolem wiecznej miłości i oddania partnera.

Istnieje tendencja, przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien być ze złota, ale to dosyć lakoniczne stwierdzenie, gdyż do wyboru mamy wiele prób złota, począwszy od tej najniższej- 0.333 (8- karatowe), poprzez 0,375 ( 9- karatowe), 0.417 (10- karatowe), 0,500 (12 ?karatowe), 0,585 (14- karatowe), 0,750 (18-karatowe), 0,916 (22- karatowe), 0,958 (23- karatowe), a skończywszy na najwyższej 1000- 24- karatowe.

Próby złota- ile procent czystego złota znajduje się w poszczególnych próbach:

0,333 zawiera 33,3% czystego złota

0,375 zawiera 37,5% czystego złota

0,500 zawiera 50% czystego złota

0,585 zawiera 58,5% czystego złota

0,750 zawiera 75% czystego złota

0,960 zawiera 96% czystego złota

 

Jeśli wybierzemy pierścionek ze złota, to najczęściej sprzedającą się próbą złota jest 0,585- czyli 14- karatowe złoto.

Pamiętajmy! Im większy procent czystego złota jest w twoim złocie, tym produkt (pierścionek, bransoleta, kolia, naszyjnik, wisiorek itp.) jest bardziej miękki, zatem bardziej poddatny na uszkodzenia, porysowania.

Im wyższa próba złota, tym produkt będzie droższy.

Mamy zatem do wyboru wiele stopów metali szlachetnych, z których wykonane są pierścionki zaręczynowe- najpopularniejsze jest zdecydowanie złoto, ale możemy też wybrać pomiędzy platyną i srebrem. Wszystko zależy przede wszystkim od upodobań kobiety tzn. jaką biżuterię preferuje, jaką nosi, w jakiej czuje się najlepiej, a także od środków finansowych, jakie  platyna, później złoto (w zależności od próby- czyli zawartości złota w stopie), a na końcu srebro, ale teraz rodzi się ważne pytanie: czy to ma jakieś znaczenie? Dla wielu kobiet i mężczyzn z pewnością wartością nadrzędną będzie cena pierścionka, estetyka wykonania, wielkość i kamień, dla innych ważny będzie przede wszystkim gest- sam fakt podarowania i tego, od kogo go otrzymujemy lub komu ofiarujemy.

Dla jednych ważne jest, ile pierścionek jest wart, dla innych, jak wygląda, a dla jeszcze innych najważniejsze będzie, od kogo będzie. Istotą sprawy jest, aby kobieta nosiła swój pierścionek z dumą, zadowoleniem, aby była szczęśliwa. Ale chyba najważniejsze jest, żeby mieć pewność, iż obdarowujemy pierścionkiem, bo kochamy najbardziej na świecie, z wielkiej miłości, potrzeby serca, chęci obdarowania.

Złoty pierścionek - ekskluzywne wykonanie pierścionek obrączka

 

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE         ZŁOTE PIERŚCIONKI         PIERŚCIONKI Z SZAFIREM         PIERŚCIONKI Z RUBINEM