Porady jubilerskie

Jaki pierścionek zaręczynowy?


Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla swojej ukochanej? Czym się sugerować? Czy postawić na obecną modę, a może raczej klasyczny styl?

Zaręczyny to jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej stresujących dni w życiu każdego mężczyzny. To zdecydowanie nie lada przedsięwzięcie, po pierwsze finansowe, po drugie emocjonalne, a po trzecie ważny, o ile nie najważniejszy jest pomysł. A sposobów na oświadczenie się swojej ukochanej, z którą chce się spędzić resztę życia jest wiele, wszystko przecież zależy od mężczyzny, jego charakteru, temperamentu, pomysłowości. Najbardziej istotnym i nieodłączny elementem każdych zaręczyn jest jednak biżuteria- pierścionek zaręczynowy- to oprócz kobiety i mężczyzny główny bohater całego przedsięwzięcia.

Złoty klasyczny pierścionek zaręczynowy

Często piszą do nas mężczyźni, dla których temat zaręczyn, oświadczyn jest trudny i wydaje się im nie do przeskoczenia. Staramy się odpowiadać na wszystkie pytania zawarte w mailach.
Panowie pytają o wiele rzeczy związanych z tym często dla nich stresującym dniem, najczęstszymi pytaniami są zdecydowanie te dotyczące pierścionka zaręczynowego: jaki wybrać rozmiar, jaki pierścionek kupić- z jakiego kruszcu, jakie trendy obowiązują w danym czasie?

Ekskluzywny złoty pierścionek zaręczynowy żółte i białe złoto

Mężczyźni zastanawiają się, czy pierścionek winien być złoty, a jeśli tak, to ilu karatowe złoto należałoby kupić? Jaki kamień powinien błyszczeć w pierścionku? Czy to ma być cyrkonia, brylant, rubin, szafir, czy też inny kamień szlachetny? Czy wypada zastępować naturalne kamienie szlachetne tymi syntetycznymi?

Pierścionek złoty zaręczynowy z kamieniem

Każdego dnia na całym świecie miliony mężczyzn głowią się, jaki pierścionek wybrać dla swojej ukochanej, najwspanialszej kobiety na świecie. Wybór pierścionka zaręczynowego stanowi nie lada wyzwanie, a często jest ogromnym problemem, gdyż w dzisiejszych czasach rynek jubilerski daje nam niezwykle duży asortyment- wiele rodzajów, kolorów, kamieni itp.  Każdy chce, aby jego ukochana wybranka obdarowana została najpiękniejszym klejnotem. 

Złoty pierścionek z rubinem

Pierścionek zaręczynowy to zwyczajna, a jednak taka niezwyczajna biżuteria, która jest symbolem radości, miłości, przynależności i chęci bycia razem już do końca swoich dni. Pierścionek zaręczynowy nosi się w Polsce na czwartym palcu lewej ręki tzw. serdecznym palcu. Powinien być dobrany w odpowiedni sposób, tak aby trafił w gust Twojej wybranki. Trzeba zatem podjąć decyzję w kilku kwestiach, a mianowicie: stopu metalu, kamienia szlachetnego, wyglądu biżuterii, a także jej rozmiaru.

Każda kobieta marzy o tym, aby stanąć na ślubnym kobiercu i poczuć się wyjątkowo w tym jedynym, najwspanialszym i najpiękniejszym dniu  swojego życia. Dlatego też  zadaniem mężczyzny jest sprawić, aby wszystko poszło zgodnie z planem i marzeniami.

Podjęcie decyzji o wyborze i kupnie pierścionka zaręczynowego winno być dokładnie przemyślane. Jest to zazwyczaj bardzo trudny wybór. Ze względu na to, że rynek jubilerski jest niezwykle bogaty i kolorowy trzeba się nieźle nagimnastykować, aby mieć pewność, iż podjęta decyzja jest słuszna. Najważniejsze jest to, aby zaręczynowy krążek zachwycił wybrankę i  przede wszystkim żeby pasował na jej serdeczny palec, gdyż będzie go nosić do końca życia jako symbol miłości i oddania.

Pierścionek złoty z opalem błękitnym idealny na zaręczyny

W obecnych czasach zdarza się, że przyszła narzeczona wybiera się wraz ze swoim ukochanym do jubilera, aby pomóc, nakierować swojego wybranka na odpowiednią biżuterię. Co prawda można w ten sposób uniknąć pomyłki przy wyborze pierścionka, jego formy, stylu i rozmiaru. Ale czy warto pozbawiać swojej partnerki niewątpliwej niespodzianki? Ogromnego zazwyczaj elementu zaskoczenia? Chyba warto pomyśleć o tradycyjnym sposobie oświadczyn, bo przecież wzruszenia, zaskoczenia i miny ukochanej nie da się już nigdy odtworzyć.

Decyzja o wyborze pierścionka zaręczynowego winna być uzależniona przede wszystkim od upodobań, gustu, charakteru, a nawet od temperamentu kobiety. Warto zatem wcześniej dyskretnie podpytać swoją lubą o jej preferencje w tej kwestii.

Pierścionek zaręczynowy z szafirem złoto 14K

Rodzajów pierścionków jest nieskończenie wiele, gdyż do wyboru mamy pierścionki z klasycznego (żółtego) złota, białego złota, platyny, a także z połączenia różnych metali. Należy zatem zastanowić się, który rodzaj zaręczynowej biżuterii będzie adekwatny.

Jeśli już zdecydujemy się na rodzaj stopu metalu, trzeba przemyśleć także kwestię umieszczenia kamieni ozdobnych ich ilości oraz czy to będą kamienie szlachetne, czy też nie.

Poniżej prezentujemy pierścionek zaręczynowy wykonany z klasycznego kruszcu o próbie 0.585 

Jego design i pięknie usytuowany błękitny opal sprawia, że pierścionek wyglądana niesomwicie delitaknie i z pewnością spodoba się niejednej narzeczonej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego pierścionka, kliknij tutaj.

 Pierścionek złoty z opalem błękitnym

 

PIERŚCIONEK ZŁOTY         PIERŚCIONEK Z TOPAZEM         PIERŚCIONEK Z OPALEM         SREBRNE PIERŚCIONKI