Porady jubilerskie

Co stosownego podarować na Komunię?
Czas I Komunii Świętej to bardzo ważny i gorący okres dla wielu z nas, zarówno dla rodziców, dzieci przyjmujących ten jakże ważny sakrament, dla rodziców chrzestnych oraz dziadków. To dzień wyjątkowy, wielkie przeżycie, które zostaje w pamięci na zawsze.

Wielu z nas zastanawia się zapewne, jaki prezent podarować dziecku komunijnemu. Odpowiedzi może być wiele i pomysłów również. Z roku na rok jednak obserwuje się, że ten ważny w życiu każdego dziecka dzień staje się coraz bardziej komercyjny. Zaczyna się bowiem wyścig- kto pierwszy, to lepszy, kto droższy prezent podaruje.  Dotychczas wielu z nas szło na tzw. „łatwiznę” i po przemyśleniach dochodziliśmy do wniosku: „ podaruję pieniądze, bo najłatwiej, najszybciej i najlepiej, czy właśnie o to w tym chodzi? Żeby było prosto? Nie dajmy się zwariować, prezent nie ma być kosmicznie drogi, nie ma być chwilową uciechą, którą dziecko szybko się znudzi, rzuci w kąt, czy po prostu wartościowy prezent straci na wartości, a pieniądze szybko się ulotnią…

To przecież dziecko ma dostać od nas prezent, upominek, aby na zawsze został w jego pamięci, aby po latach patrząc na podarowany drobiazg mógł czy mogła z uśmiechem na twarzy łatwo przypomnieć sobie, odgadnąć, od kogo dana rzecz jest. Prezent powinien być wyjątkowy, taki, który zostanie w pamięci na zawsze.

Pomysłów na cudowne upominki może być wiele, ale tradycyjnymi i najlepszymi prezentami dla dziecka jest zdecydowanie złota biżuteria, która oprócz niewątpliwych walorów estetycznych  jest również doskonałą inwestycją, bo złoto jako kruszec szlachetny nigdy nie traci na wartości, a także jest praktycznym prezentem, który będzie towarzyszył dziecku przez wiele lat, a czasem nawet przez całe życie.

Dzisiaj mamy ogromny wybór biżuterii złotej isrebrnej, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, które mogą być z powodzeniem dedykowane komunijnemu dziecku.

Od zawsze wspaniałym i nieodłącznym prezentem z okazji I Komunii Świętej był komplet biżuterii złotej w postaci złotego czy srebrnego łańcuszkaprzywieszką, która może być krzyżyk czy klasycznymedalik. Najczęściej wybierane są medaliki  w wizerunkiem Matki Boskiej Niepokalanego Poczęcia tzw. Cudowny Medalik LgD 115, medaliki Szkaplerze LgD 178, czy medaliki Z Matką Boską w kształcie serduszek:  LgD 176, LgD 177, LgD 179. Urokliwym i ciekawym prezentem może być również złota zawieszka w postaci otwieranego serduszka, które może być noszone w dwojaki sposób, jako zawieszka serduszko, a kiedy się je otwiera, w środku znajduje się również medalik z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem: LgD 68 Krzyżyki jako wisiorki też mogą być klasyczne lub zdobione, a także wysadzane cyrkoniami  lub brylantami: LgD 160, LgD 144, LgD 146, LgD 142, LgD 143.

Do wyboru mamy również wiele splotów złotych i srebrnych łańcuszków, które są uniwersalne, można je nosić samodzielnie jako naszyjniki, a także z zawieszkami jako komplety biżuterii.

W ostatnich sezonach królują , cieszą się rosnącą popularnością wyroby ze złota- biżuteria z brylantami: naszyjniki- celebrytki LgZN 123, pierścionki z brylantami jak i innymi kamieniami szlachetnymi……. Czy kolczyki w tradycyjnej i klasycznej wersji, które będą towarzyszyły dziewczynce przez długie lata: LgK 510, LgK 511, LgK 512, LgK 513

Idealnym pomysłem dla dziewczynki mogą też być złote naszyjniki- celebrytki  spersonalizowane, z wygrawerowaną dedykacją, imieniem bądź datą: LgZN 121, LgZN 117, LgZN 75, LgZN 98, LgZN 91

Bardzo subtelnym i oryginalnym prezentem mogą też być aniołki ze złota, które będą stanowiły ciekawy element każdego złotego naszyjnika: LgZ 269.